Wiosna jest zdecydowanie najlepszą porą na robienie wiosennych porządków w szafie. Dzięki temu można zadecydować czego jeszcze w niej brakuje i po jakie ubrania oraz dodatki powinno się sięgnąć. Wiosna jest wręcz stworzona do robienia porządków i planowania zawartości swojej sezonowej szafy. Warto na przykład dokonać przeglądu żakietów damskich, jeszcze zanim przyjdą naprawdę ciepłe dni. Żakiety damskie są bardzo uniwersalne i każda kobieta powinna mieć ich przynajmniej kilka w swojej szafie. Głównie dlatego, że pasują one praktycznie do wszystkiego i potrafią nadać charakteru każdej stylizacji.

Jakie modne żakiety damskie kupić wiosną?

Jeśli chodzi o damskie żakiety, z całą pewnością nie powinno zabraknąć motywu kratki. Robi ona prawdziwą furorę już od jesieni, ale oczywiście wraz ze zmianą sezonu, także ona ulega drobnym zmianom. Przede wszystkim kratka staje się drobniejsza i zmienia swoją kolorystykę. Niekoniecznie jest więc już jedynie szara. Coraz częściej jest czerwona bądź też zielona.
Warto zwrócić uwagę także na motyw perełek. Ważne, aby nie były one zbyt gęste, a pojawić mogą się na przykład po bokach klap, albo na rękawach, co nada każdemu żakietowi lekkości oraz klasy.