Osoby, uprawiające na co dzień sport doskonale wiedzą, jakie znaczenie ma wybór odpowiedniej odzieży. Ubiór powinien być adekwatny do rodzaju uprawianego sportu. Istnieje jednak kilka uniwersalnych rad.

Dobry strój sportowy, czyli jaki?
O właściwej odzieży sportowej można mówić wtedy, gdy jest ona:
– odpowiednio dopasowana – ani zbyt ciasna, żeby nie krępować ruchu, ani zbyt luźna, aby nie przeszkadzać,
– przewiewna i przepuszczalna, aby skóra mogła swobodnie oddychać podczas wysiłku,
– wygodna i dobrze dopasowana do ciała,
– szybkoschnąca, aby dobrze odprowadzała nadmiar potu.
W przypadku butów dobrze jest, aby miały one amortyzującą, solidną podeszwę oraz stabilizowały kostkę tak, aby zapobiegać jej zwichnięciu.

Cechy koszulek sportowych
Wiele elementów ubioru, takich jak np. bielizna, nosimy bezpośrednio na ciele. Należą do nich także koszulki sportowe. Często są one wykonane z materiałów termoaktywnych, co zapewnia właściwe odprowadzanie wilgoci z ciała na zewnątrz. Ponadto są one elastyczne, nie krępują ruchów. W sieci znaleźć można szeroki wybór koszulek damskich i męskich w licznych fasonach – T-shirty z krótkim rękawkiem, nieco cieplejsze bluzki sportowe z długimi rękawami czy treningowe bluzki bez rękawów.

Odpowiedni ubiór to ważny czynnik zarówno dla zdrowia oraz mądrego i bezpiecznego uprawiania sportu, jak i dla czerpania przyjemności z ulubionej dyscypliny. Warto postarać się, aby wybór stroju sportowego nie był przypadkowy.