Wiele pań nie przepada za chodzeniem w spódnicach czy sukienkach, dlatego też w ich szafie dominują spodnie. Wbrew powszechnemu przekonaniu, one także mogą być bardzo kobiece i eleganckie. Z powodzeniem mogą zastąpić sukienki, nawet na najbardziej oficjalnych wyjściach.

Spodnie damskie na co dzień

Wśród spodni przeznaczonych do codziennego użytku, chyba najpopularniejszymi wśród kobiet są tradycyjne jeansy. Obecnie występują w tak wielu kolorach, wzorach i fasonach, że każda kobieta bez najmniejszego problemu znajdzie model, w którym czuje się najlepiej. Warto wspomnieć, że jeansy to spodnie, które pasują niemalże do wszystkiego. Świetnie skomponują się ze szpilkami i elegancką koszulą, równie dobrze będą pasować do podkoszulka i trampek – nie ma chyba bardziej uniwersalnych spodni damskich.

Dresy – tylko na bieżnię?

Wśród kobiet wciąż panuje przekonanie, że lekkie damskie spodnie dresowe to ubranie przeznaczone tylko do uprawiania sportu. Obecnie jednak w sklepach spotkać można wiele rodzajów dresów, które bez wstydu można założyć na ulicę. Szkoda byłoby wyrzucić te spodnie ze swojej szafy, skoro są tak wygodne, miękkie i komfortowe. W połączeniu z miejskim plecakiem, ciekawą bluzką i sportowym obuwiem stworzą modną stylizację, w której komfortowo można biegać po mieście cały dzień.