To, do czego warto założyć marynarkę jest kwestią bardzo względną i zależy od wielu czynników. Jak chcemy się w danej sytuacji prezentować? Jak będą prezentowały się inne osoby w danym miejscu? Te kwestie warto uwzględnić dokonując wyboru pomiędzy mniej, lub bardziej formalnym strojem. Odpowiedni wybór może w istotny sposób zaważyć na tym jak dana osoba jest postrzegana przez otoczenie, w którym się pojawia.

Kiedy pozwolić sobie na bardziej luźny styl?

Jest wiele sytuacji, w których warto ubrać się gustownie i i elegancko, ale nie ma potrzeby celować w najbardziej formalny styl. W takich sytuacjach wykonana z lnu, wełny, czy innych materiałów marynarka z linii marki Hugo Boss o nieco luźniejszym kroju może okazać się świetnym wyborem. Tak warto ubrać się między innymi do pracy, o ile obowiązujący dress code nie każe nam inaczej. Będąc w ten sposób ubranym można się świetnie odnaleźć w kinie, teatrze (nie zawsze oznacza to koniecznie najbardziej eleganckie stroje), czy też na wernisażu.

marynarka hugo boss

Do tego rodzaju marynarki świetnie będą pasowały spodnie o luźnym kroju, albo bardzo mocno zwężane. Dobrym dopełnieniem może być lniana, czy też flanelowa koszula, a w razie potrzeby niezbyt gruby sweter. Dobrym dodatkiem może pokazać się luźno zarzucony szalik.

Kiedy koniecznie ubrać się w sposób formalny

W pracy ubieramy się w ten sposób jeżeli wymaga tego ustalony w firmie dress code. Jeżeli tego nie wymaga, a dana osoba nie zajmuje jakiegoś szczególnie wysokiego i ważnego stanowiska, zbytni formalizm w ubiorze morze być postrzegany jako pretensjonalny i niezbyt mile widziany. Poza tym sytuacji tego typu jest więcej. Formalny strój może być niezbędny w teatrze, operze, ale też na różnego rodzaju uroczystościach religijnych, czy podczas rozmowy o pracę.