Zakup biustonosza do karmienia to jedna z naturalnie pojawiających się potrzeb, jakie pojawiają się jeszcze przed narodzeniem się dziecka. Nieważne, czy będzie to usztywniany biustonosz dla karmiących, czy miękki i bezszwowy, ważne, by był on dostosowany do indywidualnych potrzeb tak matki, jak i jej maleńkiego, nowo narodzonego dziecka.

Specjalne staniki na specjalne potrzeby

Karmienie piersią to dla wielu świeżo upieczonych mam spory problem. To czynność, której muszą nauczyć się zarówno mama, jak i noworodek, a często pojawiające się problemy związane chociażby z brakiem pokarmu, czy z bólem piersi mogą wywołać frustrację u młodej mamy. Właśnie dlatego, tak ważne jest, by zaopatrzyć się w biustonosz, który nie będzie dodatkowo komplikował i tak niełatwego na początku karmienia noworodka. Decydując się na biustonosz do karmienia usztywniany (np. taki) lub pozbawiony fiszbinów, najważniejsze jest, by był on miękki i komfortowy. I z odpinanymi miseczkami. Dzięki temu usprawni on proces karmienia i poprawi komfort zarówno mamy, jak i głodnego i niecierpliwie czekającego na szybkie podanie piersi z mlekiem dziecka.

Idealny stanik, idealny materiał

Jakie konkretnie cechy powinien posiadać idealny stanik do karmienia? Jak już zostało to podkreślone ma być on komfortowy. A komfort ten zapewnia miedzy innymi rodzaj materiału, z jakiego uszyto stanik. Najważniejsze, by był on miękki i przepuszczający powietrze. Dzięki temu młoda mama uniknie wielu problemów zdrowotnych, w tym odparzeń, czy zastoju mleka.