Stroje jednoczęściowe od lat są bardzo popularne nie tylko na basen, ale również na plażę. Jak wybrać fason, który będzie elegancki i jednocześnie wysmukli figurę?

Dla kogo strój kąpielowy jednoczęściowy?

Stroje kąpielowe jednoczęściowe są kojarzone z wygodą, która niezbędna jest do uprawiania sportów wodnych. Świetnie sprawdzą się również dla mam, które muszą nadążyć za swoimi biegającymi maluchami.

Stroje jednoczęściowe są również idealną propozycją dla pań, które mają dodatkowe kilogramy do ukrycia. Dzięki marszczeniom na brzuchu fałdki zostaną zatuszowane.

Warto również zwrócić uwagę na stroje kąpielowe, które mają miseczki bądź falbanę. Zwrócenie uwagi na górna partie ciała spowoduje, że dodatkowe kilogramy w rejonie talli nie będą tak bardzo widoczne. Odwrócenie uwagi jest bardzo dobrym sposobem na zatuszowanie niedoskonałości.

Plażowa elegancja

Jednoczęściowe kostiumy kąpielowe w naturalnych kolorach wyglądają bardzo elegancko w połączeniu z naturalną opalenizną. Również wykwintnie wyglądają białe stroje, które w połączeniu z elegancką biżuterią oraz dużym kapeluszem sprawdzą się nie tylko na plaży. W komplecie z długą spódnicą czy szortami sprawdza się na spacerze, w restauracji, czy w czasie letniego zwiedzania.

Monokini jest bardzo ciekawą formą jednoczęściowego kostiumu kąpielowego, który na bokach ma eleganckie wycięcia (obsessive.com/pln_pl/stroje-kapielowe). Nie jest to jednak strój przeznaczony dla każdej z nas. Wybierając monokini trzeba wziąć pod uwagę, że nadmiar kilogramów, który będzie widoczny na bokach nie będzie wyglądał atrakcyjnie. Mając perfekcyjną figurę warto pokusić się na monokini, które wygląda niebanalnie i niezwykle szykownie.

Bardzo gustowne są stroje kąpielowe zakładane na jedno ramiączko. Asymetria powoduje, że strój wydaje się niezwykle interesująco. Dodatkową ozdobą może być falbana umieszczona na ramieniu. W połączeniu z pareo strój świetnie prezentuje się na plaży oraz na spacerze.