Kupując prezenty dla przyjaciół warto zadbać o to, by były one oryginalne i spersonalizowane. Obdarowanie kilku osób takim samym kubkiem czy obrazkiem nie jest najlepszym pomysłem.

Co jest ważne przy wyborze prezentu?
Gdy zna się zainteresowania i pasje przyjaciół, pole do popisu jest spore. Znajomość drugiej osoby w połączeniu z faktem, że chce się jej naprawdę sprawić przyjemność upominkiem, daje spore szanse na to, że prezent będzie trafiony. Są takie przedmioty, jak np. koszulki na prezent, które można zamówić z praktycznie dowolnym wzorem. Tutaj otwierają się duże możliwości. Jeśli na przykład:
– przyjaciółka jest fanką konkretnego zespołu, ale nigdy nie widzieliśmy jej w koszulce z logo grupy – warto poszukać lub zamówić taki T-shirt,
– kumpel jest zapalonym graczem i godzinami mógłby grać –
podkoszulek z postacią lub logo gry to niezły pomysł,
– kolega słynie z nieprzeciętnego, specyficznego poczucia humoru, jest mistrzem opowiadania żartów – koszulka z zabawnym hasłem będzie dla niego idealna.

Funkcjonalność i ozdobność w jednym
Prezent w postaci koszulki jest praktycznym upominkiem – istnieje duża szansa, że obdarowany rzeczywiście będzie na co dzień z niego korzystał. Ponadto dobrze wybrany wzór czy motyw stanowi świetną ozdobę i może odzwierciedlać osobowość czy styl danej osoby.

Przemyślany wybór upominku sprawi, że obdarowana osoba z pewnością się z niego ucieszy, a prezent nie wyląduje w szafie czy w kącie jako zupełnie nietrafiony.