Jak przygotować się do roli mamy? Oczekując na przyjście na świat maluszka i kompletując wyprawkę, nie można zapomnieć o sobie. Również mama potrzebowała będzie nowej garderoby i kilku gadżetów, które ułatwią jej wejście w nową rolę. Jeśli mama chce karmić piersią, obowiązkowo powinna wybrać się na dział z bielizną i zaopatrzyć w przeznaczone do karmienia biustonosze.

Jakie kryteria powinien spełniać biustonosz do karmienia?

Karmienie piersią, zwłaszcza w pierwszych tygodniach po porodzie, to duże wyzwanie. Piersi są wrażliwe, obolałe, dziecko może mieć problemy z przystawieniem czy ssaniem. Aby zmniejszyć stres i ułatwić sobie to zadanie, warto zaopatrzyć się w delikatny, miękki biustonosz dedykowany mamom karmiącym. Tego typu bielizna nie tylko nie podrażnia, ale przede wszystkim pozwala na dyskretne wystawienie piersi również w miejscu publicznym. Wystarczy odpiąć jedną z miseczek, bez konieczności rozpinania biustonosza. Dodatkowo przeznaczone do karmienia biustonosze posiadają także kieszonkę na wkładki laktacyjne, dzięki którym kobieta nie będzie musiała obawiać się, że nadmiar pokarmu zabrudzi ubranie.

Gdzie kupić biustonosz, który będzie i wygodny, i kobiecy?

Sklepy z bielizną, sieciówki i sklepy online (sprawdź ten sklep) oferują coraz większy wybór staników do karmienia. Te różnią się nie tylko krojem czy materiałem wykonania, ale również estetyką. Dzisiejsze mamy nie muszą już obawiać się, że karmienie piersią pozbawi je kobiecości.
Biustonosz do karmienia może być i wygodny, ułatwiający przystawianie niemowlęcia do piersi, i bardzo kobiecy, seksowny. Wiele modeli jest zdobionych delikatną koronką, lekkich, subtelnych, bardzo eleganckich.