Dobór bielizny ciążowej to sprawa, którą zająć powinna się każda przyszła mama. Od tego elementu bowiem w dużej mierze zależy komfort i dobre samopoczucie ciężarnej. Wygodny biustonosz ciążowy, czy pas ciążowy w dobrym rozmiarze to podstawowe elementy garderoby ciężarnej. Nie każda przyszła mama wie jednak, jak dobrać bieliznę ciążową. Ten artykuł podpowie w jaki sposób to zrobić.

Podstawa to wygoda i funkcjonalność

Zarówno majtki, jak i stanik dla ciężarnych powinno dobierać się pod względem komfortu. Bielizna ciążowa powinna być dopasowana do wyjątkowych potrzeb kobiety, a zatem zmieniać się wraz ze zmieniającym się ciałem ciężarnej. Idealny stanik, pas, czy majtki to przede wszystkim produkty wygodne i wykonane z delikatnych materiałów, które nie będą podrażniać skóry. Dlatego szukając bielizny ciążowej, zwrócić należy uwagę w pierwszej kolejności właśnie na ten aspekt. Świetnie w tym aspekcie spełniają się np. majtki i staniki wykonane z bawełny ekologicznej, szczególnie bezszwowe.

Dobry fason

Podobnie jak w przypadku innej bielizny, warto wybierać takie modele, które nie tylko są typowo ciążowymi propozycjami, ale i sprawiają, że zmieniające się kobiece ciało wygląda doskonale. Jest to możliwe, szczególnie dzięki temu, iż producenci bielizny dla ciężarnych wprowadzili na rynek mnóstwo propozycji, w bardzo zróżnicowanych fasonach. Warto zatem dobierać takie, w których wyglądać będzie się dobrze i czuć wygodnie. Z reguły w ciąży najlepiej sprawdzają się proste kroje. Zwłaszcza w ostatnim trymestrze, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w prosty i miękki stanik bez fiszbinów oraz w wygodne figi ciążowe.