Sporo kobiet postanawia na wiosnę na nowo skompletować swoją garderobę do pracy. Z pewnością nie uda się wymienić wszystkiego, ale warto postawić na kilka rzeczy, które sprawdzą się w przypadku praktycznie każdej profesji. Jedną z nich jest sweter na guziczki czyli kardigan damski. To ponadczasowy element garderoby wywodzący się bezpośrednio z mody angielskiej.

Piękny element garderoby

Kardigan damski to sweter bardzo prosty i minimalistyczny w swoim kroju. To sweter kameleon. Można urozmaicić go różnymi dodatkami,  takimi jak na przykład broszki czy naszyjniki na szyi, szaliki i apaszki, oraz rzecz jasne ubrania zakładane pod spód. Wtedy kardigan staje się bazowym elementem garderoby do wykorzystania dosłownie dziesiątki lub nawet setki razy. Zważywszy na fakt, że kardigan zwykle nie kosztuje miliony monet, to naprawdę doskonała inwestycja w garderobę.

Jak stylizować kardigan damski do pracy

Kardigan damski w klasycznym kolorze można nosić jako alternatywę dla marynarki. Wtedy pod spód wystarczy założyć ulubioną koszulę albo bluzkę z zabudowanym dekoltem, na dół zaś dobrać ołówkową spódnicę czy po prostu klasyczne spodnie. W taki klasycznym sposób bardzo często noszą się pracownice biur czy banków. Taki zestaw wygląda schludnie i elegancko, po pracy wystarczy tylko rozpiąć sweterek i rozpuścić włosy, na szyję założyć kolorową apaszkę. Kilka ruchów i sztampowy biurowy strój można przeobrazić w zestaw modnej kobiety,  w którym z powodzeniem może ona wybrać się nawet na randkę czy spotkanie ze znajomą.