Wiele się mówi na temat tego, że jeśli chce się iść w góry, to koniecznie trzeba mieć na swoich stopach buty trekkingowe. Nikt jednak konkretnie nie wyjaśnia tego, jakimi cechami takie buty się charakteryzują i co konkretnie powoduje, że to właśnie one najlepiej sobie poradzą w trudnym, górskim terenie. Czym zatem charakteryzują się takie buty?

Odpowiednia podeszwa

Zdecydowanie najważniejszym elementem, który odróżnia trekkingowe obuwie od każdego innego, jest znajdująca się w nim podeszwa. Nie tylko jest ona bardzo gruba i sztywna, lecz dodatkowo posiada bardzo terenowy spód, co powoduje, że zapewnia doskonałą stabilność nie tylko na żwirowej i luźnej nawierzchni, lecz również na mokrych skałach. A to jest właśnie kluczem do bezpieczeństwa w górach, czyli stabilność w każdych możliwych warunkach. Wiele w tym również zasługi odpowiedniej gumy, która nie jest śliska, jak w przypadku tradycyjnych butów z płaską podeszwą, lecz bardzo mocno i bardzo stabilnie przywiera do każdej powierzchni.

But trekkingowe — materiał wykonania

Każdy doskonale wie, że sportowe buty, klapki czy też trampki, zupełnie nie radzą sobie z wilgocią. Co prawda nie jest problemem niewielki deszcz, lecz gdy przychodzi do chodzenia po kałużach i marszu w deszczu przez kilka godzin, to każdy z tych butów prędzej czy później całkowicie zamoknie. Inaczej jest, jednak jeśli chodzi o buty trekkingowe www.polarsport.pl. W ich przypadku zastosowany materiał, ale też i cała konstrukcja powodują, że stopa jest sucha w nawet najtrudniejszych warunkach. Oczywiście nie są to gumowe kaloszki, więc wejście w wodę po kostkę skończy się z pewnością zamoczeniem stopy.

Właściwa konstrukcja

Kolejną niezwykle ważną cechą takich butów jest ich konstrukcja. Jak wiadomo, chodząc po górach, często ma się do czynienia z niestabilnym i nierównym terenem. Aby nie doznać urazu stopy, buty muszą być niezwykle stabilne, właściwie podpierać całą stopę i utrzymywać ją w dobrej pozycji.